MEDICINÁLNÍ (PŘÍSTROJOVÁ) PEDIKÚRA

Medicinální (přístrojová nebo také suchá) pedikúra je moderní metoda provedení pedikúry pomocí pedikérského přístroje, přičemž pokožka nohou je ošetřena bez zbytečného namočení ve vodě. Ošetření se provádí výbrusem frézkami z vysoce jakostních materiálů. Bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je společně se systémem odsávání, desinfekce, čištění a sterilizace pojata do jednotného programu, který zajišťuje maximálně hygienický postup. Zrohovatělá kůže je odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem, při kterém nedochází k porušování integrity kůže a je rovněž bezbolestná.

Ošetření touto metodou je velice vhodné pro osoby s onemocnění žil či tepen dolních končetin, s lupénkou nebo cukrovkou. Dále potom u diabetiků a u neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), osob u nichž je velice rizikové poranění při provádění pedikúry tzv. mokrou cestou. Ošetření nehtů pomocí medicinální pedikúry je pečlivější než při klasické pedikúře, přičemž při řešení problémů zarůstajících a ztluštělých nehtů prakticky nenahraditelné. Závěrečná masáž, díky množství reflexních bodů na chodidle, vede vždy ke spokojenosti zákazníka.

Výhody medicinální pedikúry dokládá i to, že počet jejích uživatelů se jak u nás, tak i v celosvětovém měřítku stále zvyšuje. Medicinální pedikúru stále častěji využívají i muži.

Zákaznici jsou individuálně objednávání dle jejich požadavků. Ošetření probíhá v klidném a zcela diskrétním prostředí.